سوالات متداول جهت خرید ملک در ترکیه

پاسخ به سوالات متداول جهت خرید ملک در ترکیه

در مطلب زیر تعدادی از مهمترین و رایج ترین سوالات شما برای خرید ملک در ترکیه و خصوصی استانبول توضیح داده شده است. اگر قصد خرید ملک در ترکیه دارید حتما مطلب زیر را بخوانید و پیشنهاد می کنم قبل از آنکه اقدام به خرید کنید این سوالات و جوابهای آنها را مطالعه نمایید. به احتمال زیاد پاسخ بسیاری از سوالات خودتان را پیدا خواهید کرد. ضررهای مالی هنگام خرید ملک در کشور ترکیه توسط ایرانی های عزیز و حتی ترک های ساکن این کشور به علت عدم دانش و آگاهی کافی در زمینه خرید ملک می باشد.

سوالات مهم و متداول در زمینه خرید ملک در ترکیه

 

سوال اول بازه زمانی طول میکشد تا سند به نام خریدار ثبت شود؟
پاسخ سوال اول: آینده صنعت خوردن ملک یک روز طول میکشد. اما لازم از دو روز قبل از آن گزارش اکسپرتیز ملک توسط فروشنده آماده و ارائه شود.

 

سوال دوم هزینه های ثبت سند ملکی به چه میزان است؟
پاسخ سوال دوم: اگر می خواهید اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه به دست بیاورید ما در یکی از مطالب سایت این موضوع را بررسی کردیم. اما در حالت کلی فرایند ثبت سند ارزش ملک ممنون قیمت درصدی محاسبه می شود. حدود ۴ درصد از ارزش ملک به عنوان ثبت سند ملکی و مالیات گرفته می شود.

 

سوال سوم اگر ملکی با ارزشی حداقل ۲۵۰ هزار دلار خریداری نماییم حداقل بازه زمانی برای دریافت شهروندی ترکیه و اقامت این کشور چه مدت می باشد؟
جواب سوال سوم: بازه زمانی پس از ثبت سند ملکی به نام شما برای دریافت اقامت کشور ترکیه حدود ۴ تا ۸ ماه به طول می انجامد. یعنی از روز ثبت سند به نام شما حدود ۴ تا ۸ ماه طول میکشد.

 

سوال چهارم آیا با خرید ملک در کشور ترکیه به کل اعضای خانواده اقامت این کشور داده می شود؟
جواب سوال چهارم: بعد از ثبت سند در کشور ترکیه شهروندی این کشور به پدر و مادر و فرزندان زیر ۱۸ سال داده میشود.

 

فرزند من ۱۸ سال یک ماه دارد آیا امکان گرفتن شهروندی کشور ترکیه وجود دارد؟
جواب چنین امکانی وجود ندارد. طبق قانون شهروندی کشور ترکیه امکان اخذ اقامت ترکیه برای بیشتر از ۱۸ سال وجود ندارد بنابراین لازم است که هنگامی که سند ملکی به نام تکان میخورد سن فرزندان تان حداکثر ۱۷ و نیم سال باشد چرا یک پروسه و فرایند ثبت شهروندی ترکیه بعد از ثبت سند ملکی حدود 6 ماه طول میکشد.

 

سوال پنجم آیا با خرید هر ملکی میتوان اقامت ترکیه و شهروندی این کشور را دریافت نمود؟
پاسخ سوال پنجم: حداقل ارزش ملک برای دریافت اقامت ترکیه و اخذ شهروندی این کشور ۲۵۰ هزار دلار می باشد. که مبنای آن گزارش اکسپرتیز ملک فروشنده ملک می باشد که به دولت ارائه می‌شود. بنابراین برای عقد شهروندی کشور ترکیه باید ملکی خریداری کنید حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد و در گزارش اکسپرتیز ملک هم قیمت واقعی آن یعنی حداقل ۲۵۰ هزار دلار ذکر شود.

این پروژه رو هم ببینید:  مزایا و معایب خرید مسکن در ترکیه

 

سوال ششم آیا میتوان با خرید دو ملکه مجموعه آن ها ۲۵۰ هزار دلار باشد شهروندی کشور ترکیه و اقامت آن را دریافت کرد؟
پاسخ سوال ششم: این کار نیز ممکن است. مثلاً شما میتوانید امسال یک ملک را به ارزش ۱۰۰ هزار دلار خریداری کنید. سال بعد نیز یک ملک دیگر را به ارزش ۱۵۰ هزار دلار خریداری نمایید. مجموع ارزش هر دو ملکی که شما خریداری کرده اید ۲۵۰ هزار دلار است که می توانید اقامت و شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

 

سوال هفتم آیا میتوان با خرید خانه اقامت و شهروندی کشور ترکیه را برای دوتا خانواده گرفت؟
پاسخ سوال هفتم: جواب این سوال نیز مثبت است چنین کاری نیز ممکن است و با خرید یک خانه می توانید برای دو خانواده اقامت دریافت کنید. اما این کار یک شرط دارد و آن این است که به ازای هر خانواده حداقل ارزش ملک باید ۲۵۰ هزار دلار باشد. بنابراین برای دو خانواده لازم است که ملکی که خریداری می کنید حداقل به ارزش ۵۰۰ هزار دلار باشد. ۲۵۰ هزار دلار برای خانواده اول و ۲۵۰ هزار دلار برای خانواده دوم می باشد.

به طور کلی با خرید هر تعداد ملک می‌توان برای هر تعداد خانواده اقامت کشور ترکیه و شهروندی آن را گرفت. تنها شرط این مسئله این است که مجموعه ارزش ملک های خریداری شده برای هر خانواده لازم است که ۲۵۰ هزار دلار باشد. به عنوان مثال می توانید با خرید سهم ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار برای یک خانواده اقامت دریافت نمایید

5/5 - (1 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.