118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول

118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول و بررسی رشد قیمت مناطق مختلف استانبول

نرخ تغییر قیمت خانه های فروشی در استانبول، آنکارا و ازمیر در سال گذشته شگفت انگیز بود. افزایش سالانه در استانبول به 118 درصد رسید.

بر اساس شاخص املاک و مستغلات در ژانویه 2022 که توسط کارشناسان تهیه شده است، نرخ افزایش سالانه درشهرهای مهم ترکیه منتشر شد.

118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول

118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول

مطابق با این؛ در 1 سال گذشته، شهری که بیشترین درآمد را برای سرمایه گذاران خود در بین 3 شهر بزرگ به ارمغان آورد، استانبول با افزایش ۱۱۸ درصدی، آنکارا با افزایش ۱۰۴درصدی و شهر ازمیر با افزایش ۸۴درصدی نسبت به سال گذشته قرار دارد.

 

همچنین نتایج افزایش قیمت ملک در مناطق مختلف استانبول نیز منتشر شد که منطقه عمرانیه رکورد دار در بین مناطق استانبول بوده است.

118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول

118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول

عمرانیه در استانبول بیشترین افزایش قیمت را داشته است.

استانبول سرمایه گذارانی را در سراسر استان آورده است و در ماه ژانویه، بیش از 75 درصد افزایش قیمت متر مربع در املاک مسکونی برای فروش در مناطق نسبت به سال قبل مشاهده شد. در حالی که عمرانیه با 179 درصد در رتبه اول قرار دارد.

مناطق با افزایش بیش از 100 درصد عبارتند از Gaziosmanpaşa، Maltepe، Bağcılar، Bakırköy، Kadıköy، Başakşehir، Üsküdar، Ataşehir، Çekmeköy، Sancaktepe، Kartal, Bevleriqılülü, Kadıköli. بشیکتاش، سیلیوری، شیشلی، بویوکچکمچه، ایوپسولطان و بیکوز. در حالی که افزایش قیمت در زیتین برنو 99 درصد، در کوچوکچکمجه 98 درصد، در سلطانگزی 94 درصد، در اسنیورت 86 درصد، در سارییر 85 درصد، در بی اوغلو 77 درصد و در فاتح 75 درصد بوده است.

118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول بخاطر بالا رفتن قیمت دلار در ماه های اخر سال میلادی ۲۰۲۱ تاثیر مهمی داشته است.

 

در برخی از محله های این مناطق که منتشر شده است رشد از متوسط استانبول بالاتر بوده است. بطور مثال در منطقه کادیکوی در محلات سوادیه، فنرباخجه و جاده بستان رشد بالای ۱۵۰درصد را در بین تمامی محلات داشته است که از متوسط رشد استانبول نیز بالاتر بوده است.

 

کمترین ارزش ملک بر اساس متراژ هم اکنون در اسنیورت و منطقه سلطان قازی می باشد. در جدیدترین قانون منتشر شده از طرف اداره مهاجرت: اقامت به مناطق اسنیورت و فاتیح داده نمی شود حتی با خرید ملک در این دو منطقه. ( قبلا فقط با اجاره بود که اقامت نمیدادن. الان خرید هم اضافه شده است).

این پروژه رو هم ببینید:  شرکت سینپاش ترکیه

لطفا با کارشناسان مجرب در این زمینه حتما مشورت نمایید.

 

جهت مطالعه قیمت متوسط ملک در خیابان بغداد استانبول میتوانید مقاله: قیمت آپارتمان در خیابان بغداد استانبول را مطالعه نمایید.

همچنین توصیه میکنیم که مقاله تغییرات مهم در قوانین خرید ملک در ترکیه سال ۲۰۲۲ را حتما با دقت مطالعه نمایید تا دچار مشکل در خریدهای خود نشوید.

این آخرین تغییرات (۲۴ژانویه ۲۰۲۲) در مورد نحوه پرداخت مبلغ ملک به فروشنده است که باید حتما قبل از سند رعایت نمایید. فرقی نمیکند که میخواهید شهروندی بگیرید یا نه.

 

مدتی هست که یک فایلی در شبکه های اجتماعی منتشر شده مبنی بر کلاهبرداری ترک ها از ایرانی ها در زمینه خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه و شایعات اخیر در زمینه خرید ملک در ترکیه که این مقاله نیز در بخش مقالات هست را مطالعه نمایید تا پی به این مسله ببرید.

جدیدا بخشی را به سایت اضافه کرده ایم که میتوانید لیست پروژه های پیش فروش ما را مشاهده نمایید.

فروش مسکن در سراسر ترکیه در ژانویه با 25.1 درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال قبل به 88 هزار و 306 رسید.

استانبول با 15110 فروش خانه و 17.1 درصد بیشترین سهم را در فروش خانه داشته است.

فروش مسکن به اتباع خارجی در دی ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 56.5 درصد افزایش یافت و به 4 هزار و 186 رسید. اتباع ایران، عراق و روسیه در بین خریداران خانه در ترکیه رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

 

مطلب 118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول از منبع: emlak news

5/5 - (1 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.