3 دلیل برای ایرانیان جهت خرید خانه در استانبول

3 دلیل برای خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول یک تصمیم مهم است که می تواند سبک زندگی و حتی میزان سرمایه خانواده را تحت تاثیر قرار دهد. رشد اقتصادی بازار املاک و مستغلات ترکیه در 10-15 سال گذشته تاثیر زیادی در جذب سرمایه گذاران داشته است.

تقریبا در همه مناطق ترکیه این رشد دیده می شود ولی نصیب شهرهای بزرگ و به خصوص استانبول بیش از مناطق حاشیه و روستایی بوده است. جاذبه های گردشگری، موقعیت های اقتصادی و تجاری، امکانات رفاهی و زندگی اجتماعی با استانداردهای بالا، بیشترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران بین المللی داشته است.

دلایل زیادی برای خرید خانه وجود دارد که مهم ترین آن عبارتند از:

1-اخذ اقامت ترکیه

خرید ملک از بین هزاران خانه، ویلا، آپارتمان و حتی املاک تجاری استانبول موجود می تواند منجر به اخذ تابعیت کشور ترکیه شود. مهم ترین و در پاره ای از اوقات تنها دلیل برای سرمایه گذاری در بازار مسکن ترکیه اینست که خانواده های ایرانی می توانند با خرید حداقل 250هزار دلار، اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

پروژه های نوساز غرب استانبول با امکانات رفاهی کامل و تجهیزات امنیتی به قیمت مناسب به فروش می رسند که حتی خانواده هایی با درآمد متوسط هم می توانند آن را خریداری کنند.

طبق آخرین مصوبه های قانونی که از سوی دولت تنظیم شده، همه اتباع خارجی با خرید ملک به ارزش 250000دلار مشمول دریافت پاسپورت ترکیه می شوند.

زمزمه هایی از تصویب قانون سفر به کشورهای اروپایی بدون دریافت ویزای شینگن برای دارندگان پاسپورت ترکیه به گوش می رسد.

2- رشد اقتصادی

رشد اقتصادی ترکیه در 15 سال گذشته به بیش از 3 برابر رسیده و بدون تردید استانبول از این لحاظ چند رتبه بالاتر از دیگر شهرها قرار دارد. طبق آمارهای اعلام شده سالانه بیش از 25 میلیون گردشگر از استانبول و دیگر مناطق ترکیه بازدید می کنند. سرمایه گذاری در یکی از بزگترین شهرهای توریستی جهان به معنای امکان برخورداری از سود در بازه زمانی کوتاه تر است.

این پروژه رو هم ببینید:  دانلود نمونه قرارداد اجاره نامه ترکیه

حتی اگر قصد اقامت در ترکیه را ندارید می توانید ملک خود را اجاره دهید. استانبول قطب تجارت ترکیه است و بازار خرید و فروش آپارتمان و اجاره خانه داغی دارد.

3-هزینه خرید خانه در استانبول

هزینه زندگی در ترکیه بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. نرخ خرید ملک با لیر ترکیه محاسبه می شود که در مقایسه با دیگر ارزها نظیر پوند و یورو و …. وضعیت متعادل تری دارد.

برای خرید یک خانه لوکس و دارای امکانات رفاهی عالی استانبول هزینه ای به مراتب کمتر از خرید خانه در ایران می پردازید. کافیست نگاهی به و سایتهای خرید ملک بیندازید و قیمت ها را با نرخ خانه های تهران مقایسه کنید.

هزینه خرید ملک در تهران نه تنها در مناطق شمال شهر بلکه در برخی از مناطق متوسط نیز بالاتر از قیمت خانه های ارزان استانبول است.

دریافت پاسپورت ترکیه مزایایی را برای خود و خانواده تان به همراه دارد. امکان تحصیل فرزندان در بهترین مدارس استانبول، دریافت وام های بانکی برای خرید خودرو، اجازه کار و فعالیت اقتصادی، امکان دریافت حق بازنشستگی و …. برخی از دلایل خرید خانه در استانبول است.

خرید ملک در ترکیه و چالش های خرید

امتیاز دهید لطفا


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.