مزایا و معایب خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه و چالش های خرید

تصاویر خانه های رویایی و ویلاهای لوکس استانبول هر بیننده ای را ترغیب به خرید مسکن در ترکیه می کند. این روزها بازار مسکن ترکیه داغ تر از چند دهه پیش است. تبلیغات زیادی برای خرید آپارتمان ارزان در استانبول و فروش ملک در ترکیه انجام می شود. بسیاری از ایرانی ها در چند سال گذشته با رویای زندگی در یک کشور اروپایی راهی ترکیه شده اند ولی نه تنها ملک مورد نظر را خریداری نکرده اند بلکه سرمایه خود را نیز از دست داده اند.

طبق آمارهای موجود رشد خرید مسکن در ترکیه بعد از سال 2015 به شدت افزایش داشته است اتباع عراق، عربستان سعودی، کویت، روسیه، انگلیس، آلمان، آذربایجان و ایران بیشترین خریداران ملک در ترکیه هستند. توجه به سرمایه گذاری در بازار مسکن ترکیه از سال 2018 بسیار بیشتر شده است. سهولت شرایط تابعیت از طریق خرید ملک از عمده ترین دلایل خرید خانه در ترکیه است.

قیمت املاک تجاری و مسکونی در ترکیه به نسبت دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر است. هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه قابل مقایسه با کشورهای اروپایی و امریکایی نیست همه این عوامل دست به دست هم می دهند تا بسیاری از خانواده ها رویای اخذ اقامت در ترکیه با خرید ملک را داشته باشند. قیمت خرید ملک در شهرهای بزرگ ترکیه چندان هم کم نیست ولی برابر با مناطق بالای شهر تهران است. ااما همیشه امکان خرید خانه ارزان در استانبول هم وجود دارد.

خرید مسکن در ترکیه از طریق وکیل

بسیاری از مالکان که دارای مجوزهای قانونی نیستند ملک خود را به قیمت بسیار پایین تری به اتباع کشورهای دیگر می فروشند. عدم آشنایی با قوانین خرید ملک در ترکیه و مطلع نبودن از نرخ روز خانه ها و …. موجب می شود تا اتباع خارجی فریب این معاملات را بخورند. برای اینکه مسکن مناسب را خریداری کنید حتما با مشاور مسکن مشورت کنید. بنگاه های مسکن نامعتبر به صورت قارچ گونه رشد کرده اند. معامله های مشکوک و بی اعتبار تنها یک عایدی دارد و آن از دست دادن سرمایه و ضررمالی خریدار است.

این پروژه رو هم ببینید:  منطقه آتاشهیر استانبول

شایعاتی وجود دارد که املاک مسکونی مرغوب ترکیه به اتباع خارجی واگذار نمی شود. از سویی بسیاری از افراد توانسته اند ملک رویایی خود را با امکانات رفاهی در ترکیه خریداری کنند. برای اینکه تردیدی در معامله وجود نداشته باشد هرگز بدون وکیل و مترجم قرارداد خرید مسکن در ترکیه را امضا نکنید. قبل از امضای قرارداد نیز نباید هیچ پولی به مالک پرداخت شود.

موسسه حقوقی ملکی ما با بررسی صدها پرونده خرید مسکن در ترکیه همه موارد قانونی و اسناد ملک را بررسی می کند. اگر ملکی با شرایط لوکس به قیمت خیلی کمتر برای فروش عرضه شده حتما باید اسناد ملکی بررسی شود. برهی از این املاک فاقد اعتبار برای اهذ تابعیت ترکیه هستند. محدودیت های قانونی در زمینه خرید و فروش خانه در ترکیه وجود دارد. از جمله عدم انتقال کامل برخی از املاک به اتباع خارجی است که باید از قبل بررسی شود. بدون وکیل مجرب و قانونی وارد معاملات در بازار مسکن ترکیه نشوید. عواقب این کار جبران ناپذیر است.

امتیاز دهید لطفا


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.