خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه

جهت خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه لازم است که جواب یکسری از سوالات شما عزیزان را داده باشیم قبل از اینکه تماس با واحد مشاوره ترم مای هوم داشته باشید.

لطفا مطالب زیر را با دقت بخوانید . اگر به سوالی که دارید پاسخ نداده ایم با ما تماس بگیرید. سپاس

این نوشته در تاریخ 1 آبان 1399 درج شده است و قیمت لیر در این روز 3900 تومان می باشد.

 

س: دوستان سوال میکنند که با مبلغ 500 میلیون تومان میتوان در استانبول خانه خرید ؟

پ: 500میلیون تومان به قیمت لیر امروز میشود حدودا 128هزار لیر که شما با این مبلغ خانه ای که در ذهن شما است را نمیتوانید بخرید. دوست عزیز با 500 تومان در شهری مانند تهران، تبریز و اصفهان هم نمیتوانید در جای خوب واحد یکخواب بخرید، چه برسد به استانبول. پس بدنبال خرید ملک با 500 میلیون تومان نباشید.

 

س: با 250 هزار دلار به نظر شما ویلا بخرم یا آپارتمان؟

پ: با 250 هزار دلار ویلایی در استانبول داریم ولی با فاصله زیاد از مرکز شهر. در مناطقی مانند بویوک چکمه جه در سمت اروپایی استانبول و بخش های شمالی قسمت اسیایی. این بستگی به شما دارد که در مرکز شهر زندگی کنید داخل آپارتمان یا با فاصله زیاد در ویلا.

 

س: قیمت ویلا در استانبول چند؟

پ: شروع قیمت های ویلا در استانبول از 250 هزار دلار می باشد و پایین تر از این ویلایی وجود ندارد و اگر هم باشد مطمئن باشید خیلی قدیمی با فاصله بسیار زیاد از مرکز می باشد و خارج از شهر می باشد.

 

س: نحوه انتقال پول از ایران به چه صورت می باشد؟

پ: شما میتوانید از طریق تمامی صرافی های معتبر در داخل ایران اقدام به این کار کنید. شما ریال در ایران میدهید و لیر از صرافی در استانبول دریافت میکنید.

 

س: پروسه خرید خانه چقدر زمان می برد؟

پ: در صورتیکه مدارک خرید شما آماده باشد بین یک الی ده روز زمان می برد. به این صورت که حدود 4 روز را بگذاریم برای بازدید از پروژه ها ( که 4روز خیلی زیاد است و بیشترین زمان را ذکر کردم). 3 روز را هم بگذاریم برای گزارش مامور دولت یا همان گزارش اکسپرتیز که باید برای روز سند اماده شده باشد. پس از اینکه گزارش اکسپرتیز آماده شد. یک روز را هم برای سند در نظر بگیرید و بلافاصله بعد از سند اگر واحد آماده بود که تحویل داده خواهد شد.

 

س: آیا با هر قیمتی ملک بخرم، میتوانم اقامت ترکیه را بگیرم؟

پ: بله شما با هر قیمتی خانه در ترکیه بخرید میتوانید بر روی آن اقامت دریافت کنید. مهم این است که سندی بنام شما باشد حتی با خرید آپارتمان ارزان در استانبول ترکیه

 

س: اگر سند ملکی به نام دو خانواده زده شود، هر دو خانواده میتواند اقامت بگیرد ؟

این پروژه رو هم ببینید:  118درصد افزایش قیمت ملک در استانبول

پ: خیر. فقط یکی از خانواده ها میتوانند اقامت بگیرند. قبلا این قانون وجود داشت ولی در حال حاضر فقط به یک خانواده اقامت میدهند.

 

س: آیا ملکی میتوانم بگیرم که پدر یا مادرم و یا خواهرم و یا برادرم هم بتوانند اقامت بگیرند؟

پ: خیر. پدر و مادر، خواهر و برادر خانواده ای جدا از خانواده شما هستند و شامل حال آنها نمی شود.

 

س: آیا با خرید ملک به ارزش کمتر از 250 هزاردلار میتوانم شهروندی و تابعیت ترکیه را بگیرم؟

پ: بستگی به شرایط شما دارد. پس از 5-6 سال درخواست شهروندی را میدهید و باید شرایط شهروندی را داشته باشید از جمله: 1- هر سال بیشتر از یکماه نمیتوانید خارج از ترکیه باشید، یعنی باید 11ماه از سال را در ترکیه زندگی کنید 2- در طول مدت 5-6سال باید خود را بیمه رسمی دولتی (SGK) نمایید و بطور مرتب حق بیمه خود را پرداخت نمایید. 3- در طول مدت 5-6سال هیچ مشکل حقوقی و جرمی نداشته باشید. البته حتی این شرایط را هم داشته باشید 100درصد شهروندی نیست و بستگی به اداره مهاجرت در آن زمان و کمیسیون مربوطه دارد.

 

س: شرایط کار به چه صورت میباشد؟ آیا میتوانم کار کنم؟ کار برای تخصص من وجود دارد؟

پ: در صورتیکه اقامت بگیرید، از لحاظ قانونی اجازه کار در شرکت ها یا برای کسی کار کردن را ندارید. فقط در صورتی میتوانید کار کنید که شرکت یا صاحبکار شما، ویزای کاری برای شما درخواست دهد. روش دیگر کار کردن هم این است که شما کار ایجاد کنید با سرمایه شخصی، شرکتی ثبت کنید و بر اساس تخصص خود فعالیت و درآمد زایی داشته باشید و همه چیز بصورت رسمی باشد.

 

س: آیا شما میتوانید کار برای من پیدا کنید؟

پ: خیر. ما موسسه کاریابی نیستیم و از لحاظ قانونی هم اجازه این کار را هم نداریم. از طریق موسسات کاریابی مجاز باید اقدام کنید. تخصص ما در زمینه ملک و سرمایه گذاری در این بخش است.

 

س: آیا ملکی را که خریده ایم را میتوانیم اجاره بدهیم؟

پ: بله میتوانید اجاره دهید.

امتیاز دهید لطفا


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.