خرید آپارتمان در استانبول بیلیکدوزو

معرفی منطقه بیلیکدوزو خرید آپارتمان در استانبول بیلیکدوزو

بیلیکدوزو یکی از مناطق غربی استانبول است. از جنوب توسط دریای مرمره، از شرق با آوجیلار، از غرب با بویوکچکمچه و از شمال با اسنیورت احاطه شده است. مساحت منطقه بیلیک دوزو حدودا 360 کیلومتر مربع است.

بیلیکدوزو یکی از محله‌های کمیاب استانبول است که کانکس‌نشین ندارد. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط شهرداری در این منطقه که میزبان پروژه های انبوه مسکن و مجتمع های لوکس است، 40 درصد ساکنان آن فارغ التحصیل دانشگاه هستند. Beylikdüzü یکی از بین‌المللی‌ترین مناطق استانبول است و تعداد قابل توجهی از شهروندان خارجی در این منطقه ساکن هستند.

منطقه بیلیک دوزو مطابق با استانداردهای یک شهر اروپایی با مساحت سرسبز آن بیش از 10 متر مربع برای هر نفر است. تقریباً در هر خیابان و خیابان منطقه بیلیکدوزو در فواصل متقارن درختان وجود دارد. بیلیکدوزو با خیابان‌های عریض، بلوارها، پیاده‌روها و مناطق سبز، نمایانگر چهره جدید شهرسازی شده استانبول است.

 

فرض بر این است که بنیانگذاران بیلیکدوزو، جایی که اولین سکونت در آن در قرن هفتم قبل از میلاد آغاز شد، یونانی ها بودند. بیلیکدوزو، یکی از شهرهای مورد علاقه بویوکچکمجه، که در قرن دوم قبل از میلاد تحت حکومت بیزانس قرار گرفت، پس از فتح استانبول به امپراتوری عثمانی متصل شد. بیلیکدوزو که یک تفرجگاه ییلاقی و دهکده کشاورزی است، در دوره بیزانس و عثمانی محل اسکان ارتش ها بوده است، بنابراین هیچ سکونتگاه متراکمی در منطقه وجود نداشت.

نام آن در دوره پیش از جمهوری «باغ» به معنای باغ است. در دوره جمهوری به دلیل تراکم درختان صنوبر که خیلی راحت با آب و هوای طبیعی روستا سازگار می شوند، نام «کاواکلی» بر آن گذاشته شد و تا 9 ژانویه 2003 از این نام استفاده می شد. با تصمیم شماره 93/42.466 وزارت کشور که در روزنامه رسمی مورخ 01.12.1993 و به شماره 21.775 منتشر شد، کاواکلی به شهرداری شهر Büyükçekmece تبدیل شد. در چارچوب «قانون ایجاد منطقه در محدوده شهرداری کلانشهر و اصلاح برخی قوانین» که در روزنامه رسمی مورخ 22 مارس 2008 به شماره 26824 منتشر شد، به منطقه تبدیل شد.

به خصوص پس از زلزله مرمره در سال 1999، بیلیکدوزو مهاجرت بزرگی را پذیرفت و با مردم استانبول که از ساختمان های قدیمی و پوسیده فرار کردند و به بیلیکدوزو نقل مکان کردند، شروع به رشد کرد.

با ساخت متروبوس، موج دوم مهاجرت را پشت سر گذاشته است. از آنجایی که جمعیت بیلیکدوزو بر اثر مهاجرت شکل گرفته است و یک سکونتگاه نسبتاً تازه تأسیس است، دارای ویژگی محله ای پویا بوده که همه را در بر می گیرد و هیچ طبقه بندی ندارد. محبوبیت بیلیکدوزو اخیراً بسیار افزایش یافته است و به مرکز جذب سرمایه گذاری مسکن با کیفیت تبدیل شده است. بیلیکدوزو منطقه با بالاترین حق بیمه در استانبول و منطقه با بالاترین درآمد برای سرمایه گذاران خود بوده است.

میانگین دمای آب دریا در ساحل بیلیکدوزو 14.4 درجه سانتی گراد است.

میانگین بارندگی سالانه 54.2 میلی متر است که کمترین آن در مرداد و حداکثر آن در ماه دسامبر است. آذر ماه با شدیدترین بادها است.

از آنجایی که بیلیکدوزو به طور متوسط ​​150 متر بالاتر از سطح دریا است، هوای مرطوب، تمیز و بادی بیشتری نسبت به مناطق مرکزی استانبول دارد و زمستان‌ها سخت است. از آنجایی که تقریباً در همه جای بیلیکدوزو مناطق جنگلی وجود دارد.

حمل و نقل به بیلیکدوزو با گسترش خط متروبوس به منطقه تسهیل شده است. دسترسی به بیلیکدوزو ۲۴ ساعته با متروبوس امکان پذیر است. با متروبوس بین Beylikdüzü و Zincirlikuyu به طور متوسط ​​60 دقیقه طول می کشد. به غیر از متروبوس، اتوبوس های سریع السیر از تکسیم به سمت منطقه حرکت می کنند، اتوبوس 145T مستقیماً به محله های Cumhuriyet، Barış و Metropolitan از تکسیم می رود و اتوبوس 145M مستقیماً به محله عدنان کاهوجی از تکسیم می رود.

این پروژه رو هم ببینید:  خرید آپارتمان در مال تپه استانبول

از آنجایی که منطقه بیلیکدوزو در بزرگراه E-5 قرار دارد، حمل و نقل را می توان با تمام وسایل حمل و نقل عمومی که از Yenibosna و Bakirköy به سمت Büyükçekmece حرکت می کنند، ارائه کرد.

علاوه بر این، قرار است در آینده نزدیک پایه و اساس مترو Beylikdüzü-Bakirkoy توسط وزارت حمل و نقل گذاشته شود. این خط همچنین به خط مترو Yenikapı – İncirli متصل خواهد شد.

فرودگاه بیلیکدوزو آتاتورک 13 کیلومتر با شما فاصله دارد. 2 جاده ارتباطی از Beylikdüzü به TEM (بزرگراه ترانزیت اروپا)، Hadıköy و Esenyurt وجود دارد.

اقتصاد بیلیکدوزو عموماً مبتنی بر صنعت و تجارت است. بندر آمبارلی، بزرگترین بندر کانتینری ترکیه، در این منطقه قرار دارد. بندر آمبارلی یکی از 50 بندر بزرگ کانتینری جهان است. تاسیسات پر کردن و توزیع سوخت و نیروگاه حرارتی واقع در شرق بندر آمبرلی جایگاه مهمی در اقتصاد منطقه دارد. مارینا غرب استانبول در کنار بندر آمبارلی ساخته شده است.

سایت صنعتی بیرلیک، سایت صنعتی باکیرجیلار، سایت صنعتی مرمرسیلر و سایت صنعتی بیسان زیر چتر منطقه صنعتی سازمان یافته بیلیکدوزو در این منطقه، شاخه صنعتی اقتصاد منطقه را تشکیل می دهند. یک کارخانه Arçelik در Beylikdüzü، منطقه Beykent وجود دارد. زنبورداری به عنوان یک فعالیت کشاورزی در این منطقه انجام می شود، در حالی که ماهیگیری منبع درآمد مهمی در منطقه گورپینار است.

در 5 سال گذشته، اقتصاد منطقه بیشتر به بخش مسکن تغییر کرده است. بر اساس داده های سال 2014، یک بخش غول پیکر اجاره خانه کوتاه مدت با 5000 خانه در منطقه تشکیل شده است. اغلب می‌توانید با آگهی‌های اجاره خانه روزانه Beylikdüzü در اینترنت مواجه شوید. با خدمات خط متروبوس به صورت 24 ساعته، تقاضای بسیار جدی برای این خانه ها از هر منطقه استانبول وجود دارد.

موقعیت منطقه بیلیکدوزو در نقشه استانبول

خرید آپارتمان در استانبول بیلیک دوزو

خرید آپارتمان در استانبول بیلیک دوزو

منطقه بیلیکدوزو در پایین اتوبان E5 قرار دارد و تا ساحل دریایی مارمارای بیلیکدوزو حساب می شود. اخیرا پروژه های مسکونی بسیار زیادی در این منطقه ساخته شده است و در حال حاضر نیز ساخت پروژه های جدیدتر ادامه دارد.

شهرک های ویلایی زیادی در ساحل دریا ساخته شده اند و استقبال بسیار خوبی از طرف خارجی ها شده است. تمامی امکانات در این منطقه قرار دارد.

ساخت و ساز در این منطقه به شدت در حال افزایش است و بزودی شاهد پروژه های بزرگی در این منطقه خواهیم شد.

در صورتیکه متقاضی خرید آپارتمان در استانبول بیلیکدوزو هستید میتوانید با ما تماس بگیرید.

برخی از پروژه های ساخته شده در منطقه بیلیکدوزو

5/5 - (2 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.