چگونه ملک دلخواه خود را در ترکیه خریداری کنیم؟ مراحل خرید آپارتمان

چگونه ملک خود را در ترکیه خریداری کنیم و چه مقدماتی دارد؟

مراحل خرید آپارتمان در ترکیه

خرید خانه در ترکیه جهت سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت دائم در دهه گذشته با استقبال زیادی روبرو شده است. دولت ترکیه تسهیلات خوبی را برای سرمایه گذاران بین المللی در نظر گرفته که شامل ایران هم می شود.

همین امر تقاضا برای خرید املاک مسکونی را افزایش داده است. این سرمایه گذاری چندان هم ساده نیست اغلب خریداران نمی دانند چگونه ملک مناسب را به صورت قانونی خریداری کنند.

در این مطلب، خرید آپارتمان در ترکیه به صورت ساده شرح داده شده اگر قصد انجام معامله املاک و مستغلات در ترکیه را دارید، این مطلب را از دست ندهید.

مراحل خرید آپارتمان در ترکیه گام به گام:

تماس با تیم ترندمای هوم و مشاوره قبل از مراجعه به استانبول

ارسال نمونه واحد ها و انتخاب پروژه ها

مراجعه به استانبول و بازدید از ملک ها

افتتاح حساب برای خریدار ملک

پرداخت پیش پرداخت به فروشنده یا شرکت سازنده به صورت رسمی

تعیین زمان سند طبق قرارداد

پرداخت هزینه

دریافت سند

 

انتخاب ملک مهم ترین گام برای خانه دار شدن

هم اکنون املاک مسکونی، ویلا در استانبول، ملک در ترکیه و …. از طریق وبسایت های اینترنتی نیز به فروش می رسد. برای خرید ملک در ترکیه ابتدا می بایست از املاک ارائه شده، یکی را انتخاب کنید.

گروه ترندمای هوم  به صورت شفاف مشخصات ملک را نیز اطلاع رسانی کرده است. امکانات و تجهیزات، محله و بودجه مورد نظر 3 عامل مهم در هنگام انتخاب هستند. حتی می توانید مجموعه ای از املاک را انتخاب کنید تا موقع خرید دست تان کاملا باز باشد.

بازدید از ملک و بررسی موقعیت از نزدیک

یکی از مهم ترین مراحل خرید آپارتمان در ترکیه بازدید ملک و بررسی اسناد حقوقی است. بسیاری از افراد تمایل دارند تا ملک مورد نظر را ببینند. برای بررسی بیشتر ملک و ارزیابی موقعیت و محله های اطراف می توانید شخصا اقدام کنید ولی به طور معمول این کار توسط کارشناسان انجام می شود.

موسسه حقوقی ملکی ما با بیش از یک دهه در زمینه خرید و فروش املاک مسکونی ترکیه و استانبول فعالیت دارد. متخصصان حقوقی همه مدارک ثبتی و مجوزهای ساخت و … را بررسی می کنند. قبل از این مرحله نباید هیچ تراکنش مالی بین خریدار و فروشنده انجام شود.

تشریفات مالی و تنظیم قراداد

مراحل خرید آپارتمان در ترکیه به صورت پیش فرض تنظیم شده و شامل موارد استثنایی نیست. قرارداد خرید ملک بین خریدار، فروشنده و آژانس املاک تنظیم می شود این قرارداد شامل نحوه پرداخت و امور مالی هم هست. در برخی از موارد ابتدا این قراداد تنظیم شده و سپس اسناد حقوقی در اختیار خریدار یا نماینده قانونی قرار می گیرد. پس از امضای قرارداد بر اساس توافقات انجام شده بین طرفین معامله، امکان استفاده حتی قبل از ثبت سند هم وجود دارد.

این پروژه رو هم ببینید:  خرید ویلا در استانبول

ارسال مدارک از مراحل خرید آپارتمان در ترکیه

این پروسه بعد از بسته شدن قرارداد انجام می شود در واقع بخشی از فرایند انتقال ملک از فروشنده به خریدار است که در ناحیه ای که ملک در آن واقع شده، انجام می شود.

پرداخت هزینه ها

معاملات املاک در ترکیه با لیر و دلار قابل انجام است. انتقال پول و تبادل ارزی از طریق موسسات مالی خصوصی صورت گرفته و بخشی از مبلغ خرید خانه به عنوان پیش پرداخت خرید، به فروشنده تحویل داده می شود. بحث مالی قضیه و پرداخت ها از مهم ترین مراحل خرید آپارتمان در ترکیه است که زیر نظر مشاوران با تجربه ما انجام می شود.

دریافت سند ملکی

انتقال سند از مالک قبلی به مالک جدید به این معنی است که دیگر معامله خرید و فروش به اتمام رسیده است. پرداخت کامل هنگام دریافت سند (Tapu)انجام شده و سند جدید به نام خریدار صادر شده است. در این صورت هیچ ادعایی از سوی اشخصاص حقیقی و حقوقی در مورد ملک خریداری شده، پذیرفته نمی شود.

جهت خرید خانه ارزان در استانبول کلیک کنید

امتیاز دهید لطفا


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.