خرید اقساطی آپارتمان در استانبول

بسیاری از ایرانیان تمایل دارند جهت خرید ملک در استانبول، بصورت اقساطی اقدام نمایند. در این متن برخی از شرایط این نوع خرید ها را بررسی کنیم.

لطفا اطلاعات زیر را جهت خرید اقساطی آپارتمان در استانبول را مدنظر داشته باشید:

۱- دولت ترکیه به خارجی ها وام نمیدهد. انتظار این را نداشته باشید که وام خرید مسکن از بانک های ترکیه دریافت میکنید. سیستم به این صورت است که خود شرکت سازنده آپارتمان را بصورت اقساطی به شما طبق شرایطی به شما می فروشد.

۲- خرید خانه اقساطی بدون سود: این تصور هم اشتباه است و طبق تبلیغات منحرف کننده ای که برخی از مجتمع ها انجام میدهند، درست نیست. چه دلیلی وجود دارد که آپارتمان را بصورت اقساط مثلا ۳ساله به شما بفروشند، بدون اینکه سود اقساط از شما دریافت کنند؟! هم اکنون بطور متوسط سالیانه بانک ها ۱۶درصد سود به سپرده پرداخت میکنند ( سال۲۰۲۱)

نرخ بهره را بر روی ملک میکشند و می فروشند.

۳- تحویل سند در ابتدا: در صورتیکه ملکی را بصورت اقساطی خرید میکنید، بر روی سند شما ایپوتک (بلوکه) گذاشته می شود و حق فروش و یا انتقال واحد را ندارید تا زمانیکه اقساط به پایان برسد و شرکت فروشنده این حق را دارد در صورت عدم پرداخت منظم اقساط، ملک را مصادره کند.

۴- تمامی شرکت ها معتبر نیستند و سعی کنید با مشاوره درست و کسب اطلاعات کافی بتوانید سازنده های معتبر را پیدا کنید و از ملک های آنها خرید کنید. متاسفانه برخی از دوستان فقط بفکر سود و دریافت کمیسیون هستند و پروژه هایی را معرفی میکنند که در زمان تحویل واحدهای خود کوتاهی کرده اند و یا پروژه متوقف شده است.

این پروژه رو هم ببینید:  این اشتباهات را در زمان خرید ملک در ترکیه انجام ندهید-اشتباهات خرید ملک در ترکیه

۵- در صورتیکه قصر خرید ملک بصورت اقساطی دارید و میخواهید شهروندی بگیرید این موضوع را در نظر داشته باشید که مبلغ پیش پرداخت شما باید بالای ۲۵۰هزار دلار باشد.

مثالی را بگویم تا بهتر متوجه شوید: شما ملکی را دیده اید که ۲۵۵هزار دلار قیمت دارد. شما میخواهید ۱۵۰هزار دلار پیش پرداخت انجام دهید و مابقی را بصورت اقساط مثلا طی ۲-۳سال پرداخت کنید. در این صورت شما نمیتوانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید. چون مبلغ پرداختی شما در ابتدا ۱۵۰هزار دلار است و تا زمانیکه اقساط خود را به اتمام نرسانده اید نمیتوانید شهروندی بگیرید.

۶- در صورت خرید ملک بصورت اقساطی، حتما اقساط خود را بصورت رسمی از حساب بانکی خود به حساب بانکی شرکت سازنده، پرداخت کنید و به هیچ وجه بصورت نقدی اقساط خود را تحویل ندهید که در آینده قطعا به مشکل برمیخورید.

بروزرسانی خواهد شد

5/5 - (1 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.