قیمت خانه در استانبول به تومان

قیمت خانه در استانبول به تومان چگونه است

حتماً می دانید که شهر استانبول چگونه مرکز ثقل و قلب کشور ترکیه می باشد. از آنجایی که کشور ترکیه یک کشور اروپایی آسیایی است. شهر استانبول نیز یک شهر آسیایی اروپایی بوده و دارای دو بخش یکی اروپایی و دیگری آسیایی است. شهر استانبول حدود ۳۹ منطقه شهری دارد از این تعداد ۱۴ منطقه آن در بخش آسیایی واقع شده است ۱۲۵ منطقه دیگران در بخش اروپایی قرار دارد. شهر توریستی و گردشگری استانبول همچنین از نظر تجاری و اقتصادی جز مناطق استراتژیک به حساب می آید. همین موارد موجب شده است که تقاضا برای خرید ملک و خانه در این شهر توریستی آسیایی اروپایی بسیار بیشتر از سایر شهرهای این کشور باشد. قیمت آپارتمان در شهر استانبول ترکیه براساس منطقه و ارزش ملک نوسان دارد.
خیلی از خانه های استانبول و همینطور مناطق شهری این شهر توریستی بافت کهن و سنتی و قدیم خودشان را حفظ کرده اما بخش عمده این شهر با برج سازی و آپارتمان سازی شکل مدرن به خود گرفته است.

قیمت خانه در شهر استانبول قسمت آسیایی

بخش آسیایی شهر استانبول ترکیه بیشتر در یک دهه گذشته ساخته شده به همین دلیل اکثر خانه‌ها و آپارتمان‌های نوساز و جدید می باشند. بنابراین می‌توان گفت که بافت این قسمت اغلب بافتی جدید و نوساز است. از لحاظ میزان دسترسی به امکانات مختلف نظیر مراکز خرید و همچنین حمل و نقل عمومی و مکان های تفریحی این بخش با هیچ محدودیتی مواجه نمی باشد. از لحاظ قیمت نیز خانه ها و آپارتمان ها در همه جای آن یکسان نمی باشد. به طور کلی قیمت خانه ها و آپارتمان ها متغیر است. مثلاً اگر ۳۴۰ هزار لیر داشته باشید می توانید یک واحد یک خوابه و البته با تمامی امکانات در محله و منطقه کارتال که کاملاً نوساز باشد خریداری کنید.
البته این قیمت مربوط به سال ۹۸ می باشد. به قیمت سال ۱۳۹۹ و هم اکنون که در انتهای سال ۲۰۲۰ میلادی هستیم به پول ایران همچین واحدی حدود یک میلیارد تومان خواهد شد. دقیقاً همین واحد را اگر بخواهید در منطقه و محله کادیکوی خریداری کنید حدود یک و نیم برابر خواهد شد. یعنی بین ۵۰۰ تا ۵۰۰ هزار لیر باید هزینه کنید کتاب تایید همین راه را در منطقه کادیکوی خریداری کنید. این مبلغ چیزی حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ایا ۲ میلیارد تومان خواهد شد.

ویژگی های بخش آسیایی شهر استانبول

در بخش آسیایی شهر استانبول اغلب کسانی که سکونت دارند ترک هستند. در این قسمت در مقایسه با بخش اروپایی تعداد افراد خارجی بسیار کمتری وجود دارد. اگر دنبال خرید خانه ارزان در بخش آسیایی استانبول هستید منطقه قیمت خانه های سنجاک مقایسه با سایر منطقه ها بسیار ارزان تر می باشد. با کمی جستجو در سایت املاک ما می‌توانید حتی خانه های ارزان تر از قیمت خانه های تهران پیدا کنید. قیمت آپارتمان ها و خانه ها در استانبول همه جا گران نیست. می توانید با خرید خانه آپارتمان به راحتی اقامت دائم ترکیه را به دست آوردید. یک نکته بسیار مهمی که در خرید ملک در کشور ترکیه باید مد نظر قرار دهید این است که کلیه املاک خریداری شده در استانبول را نمی توانید تا سه سال به فروش برسانید.

قیمت خانه و آپارتمان در شهر استانبول در قسمت اروپایی

اغلب خانه ها در بخش اروپایی بافت قدیمی دارند. در ده سال گذشته ساخت و سازهای خانه‌ها و آپارتمان‌های نوساز و جدید در قسمت اروپایی استانبول به شدت رونق گرفته که حاصل آن ساخت شهرکهایی است که خانه هایی با تعداد طبقات کم داشته و یا برج های ساخته شده است که کاملاً مدرن و نوساز هستند. شهر استانبول نیز مانند شهر تهران دارای بالاشهر و پایین شهر بوده و قیمت خانه ها در قسمت بالا شهر بخش اروپایی استانبول گرانتر است. برای مثال اگر با حدود ۲۰۰ هزار لیر بتوانید در منطقه بیلیک دوزو یک واحد یک خوابه خریداری کنید. همین واحد را اگر قرار باشد در منطقه شیشلی خریداری کنید قیمت خانه و آپارتمان گرانتر است و باید حدود ۵۰۰ هزار لیر هزینه کنید.

این پروژه رو هم ببینید:  شرایط تمدید اقامت توریستی ترکیه 2020

خلاصه مطلب اینکه با هر قیمت و هزینه ای که قرار باشد می توانید یک خانه آپارتمان چه نوع ساز و چه بازسازی شده و تعمیر شده خریداری کنید. برای خرید هر نوع خانه آپارتمان در هر منطقه از استانبول با هر هزینه ای می توانید با کارشناسان ملکی و حقوقی موسسه ما مشورت کنید. به طور کلی در شهر استانبول با کمبود خانه مواجه نخواهید شد و تا قیمت خانه ها نسبت به تهران ارزان تر و مناسب تر است.
دلایل گفته شده و همچنین سهولت در خرید ملک در کشور ترکیه به خصوص شهر استانبول باعث شده تا خیلی از ایرانی ها نقدینگی خود را بر روی بازار مسکن و ملک ترکیه سرمایه گذاری کند. از طرف دیگر اقتصاد رو به رشد و همچنین روند شهری رو به رشد شهر استانبول و کشور ترکیه مزید بر علت شده با این بازار به عنوان یک بازار مناسب جهت سرمایه گذاری مسکن برای ایرانیان انتخاب شود.
اگر شما هم قصد خرید خانه و آپارتمان در شهرک های زیبا و مجتمع های مسکونی استانبول ترکیه داری می توانید قبل از خرید با مشاوران ملکی و حقوقی هما مشورت حاصل کنید تا بتوانید نتیجه مناسبی کسب کنید.

قیمت خانه و آپارتمان در شهر استانبول ترکیه

قیمت خانه به طور کلی از یک منطقه به منطقه دیگر همانگونه که در بالا توضیح دادیم تفاوت است. مهمترین نکاتی که هنگام خرید ملک در استانبول و ترکیه باید در نظر بگیرید میزان بودجه و هزینه‌ای است که قرار است انجام بدهید. و همچنین اینکه آیا قصد اقامت دارید و یا خیر. دیگر امکانات خانه و آپارتمان است که باید در نظر بگیرید و طبیعتا این بر مبنای بودجه شما تعیین خواهد شد. برای خرید خانه و آپارتمان و همچنین اطلاع از قیمت خانه و آپارتمان در هر نقطه و منطقه از شهر استانبول کشور ترکیه می‌توانید با کارشناسان ملکی و حقوقی ما ارتباط برقرار کنید. ما بهترین پیشنهاد ها را به شما خواهیم داد و به شما کمک می کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. تخصص و تجربه ما می‌تواند به سرمایه گذاری شما کمک کند.

5/5 - (1 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.