محله بویوک چکمجه استانبول

در شهر استانبول ترکیه وارد به بخش اروپایی که شوید و قدم در ناحیه مرمره بگذارید به محله ای می‌رسید که بویوک چکمجه نام دارد. محله بویوک چکمجه شهر استانبول ترکیه یکی از محله های بسیار خوب با جمعیتی حدود ۳۸۰ هزار نفر طبق آخرین سرشماری جمعیتی در کشور ترکیه می باشد. از جمعیت محله بویوک چکمجه به راحتی می توان این نتیجه را گرفت که یکی از محله های توسعه یافته به شمار می رود. چرا که جمعیت این محله حدود ۳ و نیم درصد از جمعیت کل شهر استانبول را به خود اختصاص داده است که برای یک محله درصد کمی نیست. در واقع این خود یک دلیل محکم بر این مسئله می باشد که این محله یک محله با اهمیت است.

دلایل رشد محله بویوک چکمجه شهر استانبول

یکی از دلایل قوی که نقش بسیار زیادی در پیشرفت محله بویوک‌چکمجه شهر استانبول ترکیه ایفا کرده است وجود مراکز خرید و همچنین مراکز فرهنگی بسیار در این محله می باشد. همین مسئله توانسته است کسانی را که قصد مهاجرت به شهر استانبول ترکیه داشته باشند به سمت این محله جذب کرده و در واقع محله بیوک چکمجه استانبول را در اولویت شان قرار دهد.

یک دلیل دیگر که محله بویوک چکمجه را به یک مقصد اقامتی برای افرادی که به استانبول ترکیه سفر می کنند تبدیل کرده است وجود آثار باستانی و تاریخی می‌باشد که مرمت و بازسازی شده اند. در واقع این محله دارای یک بافت قدیمی بازسازی شده و مرمت شده است که به خوبی توانسته است تاریخ این بخش شهر استانبول را همچنان حفظ کند. همانطور که میدانید کشور ترکیه و به خصوص شهر استانبول از یک تاریخ غنی برخوردار است.

 

ویژگی دیگر که تقریبا تمام شهر استانبول دارا می باشد محله بویوک چکمجه نیز از آن بی‌نصیب نیست آب و هوای خوب و معتدل آن است.

اما برجسته ترین ویژگی محله بویوک چکمجه استانبول دریاچه می باشد. این دریاچه که به دریا متصل شده است به کمک یک سد بخش قابل توجهی آب شیرین استانبول را تأمین می‌کند. پل میمار سینان نیز در همین قسمت قرار دارد.

 

آب و هوای محله بویوک چکمجه شهر استانبول ترکیه

 

گفتیم که آب و هوای محل نیز همانند آب و هوای سایرقسمتهای شهر استانبول است. معمولاً بیشتر بخش های شهر استانبول به دلیل وجود دریا واقع شدن در کنار دریا از یک آب و هوای معتدل برخوردار می‌باشد.  همین آب و هوای خوب و معتدل زندگی در شهر استانبول ترکیه و همچنین محله بویوک چکمجه این شهر را دو چندان میکند.

این پروژه رو هم ببینید:  سربازی در ترکیه پس از اخذ شهروندی

 

مزایای سکونت در محله بویوک‌چکمجه شهر استانبول ترکیه

از آنجایی که این محله یکی از محله های تاریخی و فرهنگی شهر استانبول است هر ساله کارهای فرهنگی و هنری و نمایشگاه بین المللی بسیار زیادی در این قسمت برگزار می شود که طرفداران بسیار زیادی داشته و استقبال بسیار خوبی نیز برخوردار می باشد.  این مسئله از یک طرف و بازسازی و تعمیر بناهای تاریخی از طرف دیگر و همچنین ساختمان ها و خانه های تاریخی از سوی دیگر موجب شده است که توجه گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب نماید.

 

محله بویوک چکمجه شهر استانبول با توجه به ساختار اقتصادی شهر از پتانسیل خوبی برای مدرن شدن و پیشرفت برخوردار بوده به گونه ای که شاهد پیشرفت قابل توجهی خواهید بود.

 

مزیت هایی که محله بویوک‌چکمجه برای سکونت دارد این است که در سال‌های اخیر از لحاظ تجاری و اقتصادی و همچنین آموزشی پیشرفت های قابل توجهی داشته است. در صورتی که تا قبل از این، اقتصاد این محله بیشتر بر پایه کشاورزی و ماهیگیری اداره می شد.

 

جمعبندی و نکات پایانی

رشد محله بویوک چکمجه شهر استانبول ترکیه در دو دهه گذشته تجاری و اقتصادی و همچنین آموزشی درخت در ساخت و ساز ها و مدرن شدن واحد زیربناهای فرهنگی و تاریخی و مرمت و تعمیر و بازسازی آنها این محله را به یک محله بسیار مناسب جهت سکونت و سرمایه گذاری برای خرید ملک از جمله خرید خانه های ویلایی و یا آپارتمان ها محله ایده آل تبدیل نموده است. مجتمع آتاتورک یکی از مهمترین و بزرگترین مجتمع های فرهنگی که از اهمیت زیادی در شهر استانبول برخوردار هستند در این محله واقع شده است.

3.5/5 - (2 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.