خرید واحد تجاری در استانبول

راهنمای خرید واحد تجاری در استانبول | بهترین اقدام برای سرمایه گذاری ملک مسکونی است یا تجاری؟

سلام به همه دوستان عزیز

یکی از سوالاتی که دوستان در مورد سرمایه گذاری در شهر استانبول بیشتر سوال میکنند این است که با مبلغی که دارم  بهتر است واحد تجاری یا مغازه بخرم و یا مسکونی؟

جواب سوال رو بهتر به روش زیر پاسخ دهم:

مثلا فرض کنید شما 250 هزار دلار بودجه برای این موضوع در نظر گرفته اید. شما با این مبلغ میتوانید یک آپارتمان سه خوابه خوب در منطقه خوب خریداری نمایید. ولی با 250هزار دلار نمیتوانید واحد تجاری خوب در منطقه خوب خرید کنید.

همه دوستان انتظاری که از واحد تجاری دارند این است که در منطقه شلوغ با رفت آمد بالا باشد که بتوانند به قیمت خوب اجاره دهند.

شما با 250هزار دلار میتوانید یک مغازه نهایتا در یک منطقه متوسط به پایین خریداری کنید که به راحتی نمیتوانید آن را اجاره دهید . و اگر هم اجاره دهید پول خوبی از اجاره نمی توانید دریافت کنید.

بگذارید کمی رک بگویم اگر مبلغ قابل توجهی دارید. مثلا نزدیک 1میلیون دلار بروید سراغ تجاری یا مغازه. که با این روش میتوانید شهروندی ترکیه را نیز دریافت کنید.

ولی با مبالغ کمتر از 250 هزار دلار خرید مغازه در استانبول منطقی نیست. چون انتظارات شما را برآورده نمیکند.

برخی از دوستان حتی سوال میکنند که من 2میلیارد تومان پول دارم، بهتر است مغازه بخرم یا مسکونی؟ جواب بطور قطع مسکونی است. چون شما در هیچ جای استانبول با این مبلغ مغازه پیدا نمیکنید و اگر هم پیدا کردین مطمئن باشید جای خوبی نیست و اجاره داده نمی شود.

شما حتی با 2میلیارد تومان در جای خوب شهری مثل تهران هم نمیتوانید مغازه بخرید ، چه برسد به استانبول.!

این پروژه رو هم ببینید:  تغییرات مهم در قوانین خرید ملک در ترکیه سال ۲۰۲۲

در صورتیکه در فکر این هستید که مغازه ای بخرید که خودتان فعالیتی را شروع کنید، حتما جوانب آن را بسنجید. مغازه در کدام منطقه است؟ بر خیابان اصلی هست یا نه؟ اندازه مغازه؟ سنجش بازار؟ سطح درآمد مردم منطقه؟ و …

قیمت مغازه بستگی به خیلی موارد دارد: منطقه، محله، اندازه، بر اصلی، فرعی، مجوز فعالیت صنفی، مغازه های اطراف و نوع صنف آنها، داشتن جای پارک اتومبیل برای مشتریان، شلوغی خیابان، در دید بودن مغازه و …

به همین راحتی نمیتوان گفت که قیمت یک مغازه مثلا 50متری در استانبول چند است. چون همانطور که گفتم به شرایطی بستگی دارد.

دوستانی که قصد خرید مغازه دارند باید بصورت حضوری بازدید از مغازه داشته باشند. قیمت پیشنهادی فروشنده و خریدار بررسی شود، همه جوانب در نظر گرفته شود، سپس قیمت واقعی ملک مشخص خواهد شد.

باز اگر سوالی ذهن شما را مشغول کرده است در سمت زیر بصورت یادداشت ارسال کنید با پاسخ دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.