گزارش اکسپرتیز ملک چیست؟ ارزش گذاری قیمت ملک در ترکیه

به احتمال زیاد اگر قصد خانه ملک و آپارتمان در ترکیه و به خصوص اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه و گرفتن اقامت این کشور را داشته باشید تا کنون گزارش اکسپرتیز ملک به گوشتان خورده است. در این مطلب می‌خواهیم در خصوص اکسپرتیز ملک با شما صحبت کنیم با این اصطلاح آشنایی ندارند در این خصوص نکاتی را یاد بگیرند.

گزارش اکسپرتیز ملک در کشور ترکیه به چه معناست

این گزارش بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند اقامت کشور ترکیه را با خرید ملک در این کشور دریافت نمایند. تا بتوانند از این طریق شهروند این کشور آسیایی اروپایی شوند. برای خرید ملک در کشور ترکیه سرمایه گذاری در شهرهای این کشور از جمله استانبول و آنتالیا با هدف گرفتن اقامت این کشور نیاز به گزارشی دارید که ارزش ملکی را که قرار است خریداری نمایید تعیین می کند و به این گزارش میزان ارزش ملک گزارش ‏ اکسپرتیز ملک می گویند.

مفاد گزارش اکسپرتیز ملک در کشور ترکیه

یکی از کارشناسان که مورد تایید دولت میباشد از خانه و یا ملکی که فرد مهاجر قصد خرید آن را برای گرفتن اقامت کشور ترکیه دارد بازدید می کند و تمام مشخصات ملک و امکانات آنرا در یک گزارش مکتوب و ثبت میکند. از جمله این مشخصات می‌توان با قیمت و منطقه ملک و همینطور متراژ آن اشاره نمود که در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

نکاتی که هنگام تهیه گزارش اکسپرتیز ملک باید به آنها توجه کنید

در کشور ترکیه قوانین مالیاتی همانند همه کشورها بر روی ملک اعمال می شود. بر همین مبنا خیلی از مالکان و صاحبان املاک و خانه ها ممکن است از بیان ارزش واقعی ملک خود خودداری کنند به عنوان مثال اگر ارزش واقعی ملکی ۵۵۰ هزار لیر باشد ارزش آن را ۲۹۰ هزار لیر بیان کند. تا از این طریق بتوانند از مالیات فرار کنند. بنابراین باید مواظب ترفندهای فرار مالیاتی فروشندگان ملک باشید. البته این مورد برای مواقعی است که هدف شما از خرید ملک گرفتن اقامت ترکیه و شهروندی کشور ترکیه باشد. ملکی که قصد خرید آن را دارید قیمت پایین تر از ۲۵۰ هزار لیر دارد و هدف شما از خرید آن ملک گرفتن شهروندی ترکیه نیست خیلی این مسئله مهم نیست.

وقتی قصد شما از خرید ملک گرفتن شهروندی ترکیه میباشد باید بسیار به مسئله فرار مالیاتی در گزارش اکسپرتیز مرکز توجه داشته باشید. بنابراین خوب دقت کنید که همان مبلغی را که برای خرید ملک پرداخت کردید در گزارش اکسپرتیز ملک ثبت نمایند. نمونه خیلی از مالکان و صاحبان ملک در کشور ترکیه ملکی را به ارزش ۴۰۰ هزار لیر برای فروش می گذارند اما در گزارش اکسپرتیز ملکه آن ارزش آنرا ۲۰۰ هزار لیر بیان می کنند.

این پروژه رو هم ببینید:  مرکز شهر استانبول کجاست؟

به این نکته خیلی توجه کنید که دولت کاری به مبلغی که شما برای خرید ملک در کشور ترکیه پرداخت نموده اید ندارد و در واقع برای شما هم نیست که شما چقدر برای خرید ملک هزینه کرده اید. دولت در کشور ترکیه فقط گزارش اکسپرتیز ملت را می شناسد بر همین اساس خرید خانه و ملک پرداخت می کنید دقیقا در گزارش اکسپرتیز ملک ذکر کنید.

 

گزارش اکسپرتیز ملک چگونه دریافت می شود

این گزارش معمولاً توسط صاحب ملک دریافت می‌شود و به خریدار تحویل داده می شود برای انتقال سند بین فروشنده و خریدار الزامی است. بنابراین بدون این گزارش انتقال سند انجام نمی شود.

مدت زمان اعتبار این گزارش یک هفته می باشد.

 

در انتها یک مثال برای شما می زنیم

فرض کنید که یک مالک تعدادی از واحدهای آپارتمان خود را برای فروش گذاشته باشد. یکی از واحدها به عنوان مثال در طبقه سوم آپارتمان باشد را با قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیر برای فروش گذاشته شده باشد ولی در گزارش اکسپرتیز ملکه آن نهصد هزار لیر درج شده باشد. واحد دوم که در طبقه هشتم باشد مبلغ ۲ میلیون لیر برای فروش گذاشته شده باشد و در گزارش اکسپرتیز ملک آن نیز همین مبلغ ذکر شده باشد. اکنون اگر شخصی هست خرید آپارتمان داشته باشد از بین این دو گزینه باید گزینه دوم یعنی آپارتمانی که در طبقه هشتم است را برای گرفتن اقامت ترکیه خریداری نماید.

در انتها اگر می خواهید که اقامت کشور ترکیه و شهروندی این کشور را با خرید ملک دریافت نمایید می‌توانید از طریق تیم ترند مای هوم گزارش کامل و دقیق اکسپرتیز ملک به شما ارائه می دهد اقدام به خرید ملک در کشور ترکیه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)


صحبت در واتس اپ
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.